Živý plot vás ochrání před větrem, zastíní potřebnou část zahrady a uspokojí i v parném létě. Je to svěží okrasa, která umocňuje atmosféru a má opravdu kouzlo.

Oddělovač

O živých plotech

Okrasný a plně funkční živý plot nemusí být jen snem nebo vidinou z okolí zámků, hradů nebo pohádek. Dnes si může dopřát jeho mocnou atmosféru téměř každý, kdo se o něj naučí pečovat po celý rok tak, aby se pyšnil dlouho životností a nádherným okrasným prvkem.

Živé ploty jsou v podstatě srdcem celé přírody, můžeme je v jejich neupravené podobě vidět i v lese. Jsou to zakrslé keříky listnatých nebo jehličnatých stromků. Před výsadbou je důležité, rozhodnout se pro jednu z variant nebo nějakou rozumnou kombinaci. Nejlépe v tomto ohledu poradí designéři a lesníci. Je to jejich práce, kterou se zabývají každý den.

Živé ploty jsou umem podobným sochařskému. S tím rozdílem, že socha drží svůj tvar a je prakticky neměnná, o živý plot se člověk musí starat. Pravidelně ho zastřihávat není jen otázkou vkusu, ale i správné péče. Živý plot tak sílí a krásně se zelená, existují na něj i různé přípravky, kterým ho ochráníte před možnými škůdci. Dodává pocit komfortu a také značné dávky elegance. Je to skoro stejné, jako by si člověk na zahradu pořídil novou zahradní houpačku, krb či cokoliv jiného.

Chlouba z královských řad

Živé ploty dnes už nejsou vidět jen v okolí zámků, hradů a upravených zahrad. Jsou vizitkou i rodinných domů. Vymezení času na péči tu jistě bude, ale ne na úkor toho, že by vás neobdaroval svou bujnou zelení.

Živé ploty umocňují atmosféru i tam, kde jinak moc přírody nenajdeme. Proč si tedy přírodu neužít v té nejvhodnější verzi právě u domu? Živé ploty navíc odhlučňují od okolního prostředí, částečně zabraňují vniknutí prašných částic a také zastiňují. Jejich formu si člověk volí podle toho, jak moc času se jim chce věnovat. Lze je jen občas zastřihnout, ale některým je potřeba se věnovat daleko více. Dají se ovšem kombinovat i s dřevěnými ploty, což vypadá úchvatně a vy tak nemáte celoplošnou péči v zastřihávání a dalších úpravách.