Živý plot vás ochrání před větrem, zastíní potřebnou část zahrady a uspokojí i v parném létě. Je to svěží okrasa, která umocňuje atmosféru a má opravdu kouzlo.

Oddělovač

Výhody živých plotů

Nespornou výhodou živých plotů je jejich vzhled. Jsou prostě dokonalou vizitkou rodinných domů. Jejich kompozice, umístění a další prvky dokážou domovu vdechnout punc jedinečnosti a současně nadchnout i každého kolemjdoucího.

Pokud člověk touží po kráse a eleganci v jediném kroku, měl by se přiklonit k této variantě. Živé ploty jsou a budou mít vždy něco navíc, čím nás okouzlí. Je to jejich přírodní podoba, která je velmi vkusně upravována tak, aby splňovala kritéria dnešní doby. Dalším benefitem je i fakt, že listnáče mění barvy listí v ročním období. Člověk má tak pocit, že má pokaždé jiný plot, aniž by ho byl nucen ke svým představám neustále natírat.

Z estetického hlediska tak plno lidí volí listnaté živé ploty i za cenu toho, že na zimu opadají. Tento fakt je příjemný i z toho hlediska, že se k domu v zimě dostává více světla, když se mění čas a v létě zase dopřávají krásný chládek, když stíní. Listnaté stromy mají navíc vysokou regeneraci, což u jehličnanů není tak úplně pravda. Jejich suchých větví se člověk zbaví jedině tak, že je prostě uřízne, pokud mu tam jsou rušivým elementem.

 

Košatých a zdravých stromů se docílí i volbou výsadby. Správné umístění, péče a dostatek vláhy umožní keříkům růst a propůjčí jim zářivé barvy jehličí či listí. Ke spokojenosti tak sice potřebují živé ploty více péče, než ploty plastové, betonové či dřevěné, ale přesto jsou něčím, co jim dává královská privilegia stát v luxusních zahradách zámků, ale dnes právě i obydlí.

Důstojně žít, znamená i využívat přírodních prvků, které okolí domu dodají na svěžesti, originalitě tvarů a také živosti. Výběr je tak na každém z nás, ale určitě verze živých plotů v sobě nese neotřelý vzhled už díky tomu, že se ploty zastřihávají do všemožných geometrických tvarů. Přesně tak lze docílit i k zaměření domů v jednotlivých historických a současných stylech. Nadčasová zahrada tak bude chloubou celé dlouhé aleje.